Usługi bankowe dla firm

Najlepsze banki dla firm - ranking 2015

W tegorocznym rankingu Forbes dot. najlepszych banków dla firm zwyciężył Idea Bank, o włos przed mBankiem. Trzecie miejsce zdobył Alior Bank, tuż przed ubiegłorocznym liderem, PKO BP.

Po raz drugi ranking „Bank dla firm” składał się z dwóch niezależnych części. Oferty redakcja oceniała na podstawie ankiet rozesłanych do banków. Łącznie pod uwagę brano około 140 parametrów, pokazujących ceny usług (w tymkoszt tzw. Koszyka „Forbesa”), ofertę kredytów i lokat, różnorodność dostępnych produktów i bankowość mobilną. Druga część rankingu to wizja lokalna przeprowadzona przez firmę badawczą Millward Brown metodą mystery shopper (tajemniczego klienta). Badacze w czerwcu i lipcu br. przeprowadzili 234 audyty w 20 bankach. Odwiedzili placówki w całym kraju, wcześniej kontaktując się z bankami przez infolinię, czat lub e-mailowo. Tajemniczy klienci, wcielający się w rolę właścicieli firm, interesowali się założeniem rachunku, a także ofertą kredytów.

Tegoroczny ranking potwierdza, że w czołówce ciągle są te same banki, a pozostałym nadal sporo brakuje, by doścignąć liderów.

Źródło: forbes.com
Czytaj artykuł: link
# #